Lietuvos moksleivių delegacija jau ruošiasi Tarptautinei MEP sesijai Berlyne

Įpusėjus rudeniui, lapkričio 8-15 dieną, tradiciškai vyks projekto Mokomasis Europos Parlamentas Tarptautinė sesija, kuri šį kartą vyks Berlyne, Vokietijoje.

Šioje sesijoje Lietuvai atstovaus šešių žavių jaunuolių komanda: Rūta Sičiūnaitė (Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija), Gintarė Venckutė (Klaipėdos licėjus), Simona Jurkšaitytė (Tauragės “Versmės” gimnazija), Paulius Rauba (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas), Stanislovas Kujalis (Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazija) ir vienam iš komitetų pirmininkaujanti Emilė Radytė (Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje). Jaunuolius lydės VšĮ Europos namai direktorė Judita Akromienė.

Visą savaitę šie nacionalinę atranką sėkmingai praėję dalyviai dirbs, diskutuos komitetuose ir rengs rezoliucijas su savo bendraamžiais iš visų Europos Sąjungos šalių ir narių kandidačių. Sesijos kulminacija – dvi dienas truksianti Generalinė Asamblėja, kurios metu jaunuoliai pristatys parengtas rezoliucijas, balsuos už jų priėmimą ar atmetimą.

„Ši sesija pažymės metus nuo tada, kai pradėjau dalyvauti MEPe – Klaipėdos tarpinėje sesijoje. MEP’as mane paskatino daugiau mokytis apie Europos politiką ir pačią Europą, atvėrė duris į tolesnius projektus, kaip inciatyva Žinau, ką renku ir leido man geriau suprasti pasaulį. Be galo džiaugiuosi galėdamas atstovauti Lietuvai šį lapkritį vyksiančioje sesijoje”, – džiaugiasi delegacijos narys Stanislovas Kujalis.

„Į tarptautinę MEP sesiją važiuoju jau antrą kartą, šikart – kaip socialinės apsaugos ir darbo komiteto pirmininkė. Pirmojoje sesijoje, vykusioje pavasarį Neapolyje, atstovavau Lietuvos delegacijai ir sėkmingai pasirodžiusi Generalinėje Asamblėjoje bei komiteto darbe buvau pakviesta pirmininkauti kitoje sesijoje. Nekantrauju dirbti su moksleiviais iš visos Europos ir išgirsti naujų minčių, padėsiančių paruošti tarptautinį bendradarbiavimą atspindinčią rezoliuciją“, – įspūdžiais dalinasi komiteto pirmininkė Emilė Radytė.

Dalinai jaunuolių kelionę kompensuoja Mokomojo Europos Parlamento dalyvis – Alumni Mantas, kuriam esame labai labai dėkingi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *