Įspūdžiai po Tarptautinės MEP sesijos

Motyvacija, patirtis, įspūdžiai bei geras ir produktyvus laikas – tokiais raktiniais žodžiais gali būti apibūdinta 2015 m. lapkričio 8-15 dienomis Berlyne vykusi tarptautinė Mokomojo Europos Parlamento sesija, į kurią susirinko visų ES šalių bei šalių kandidačių jaunimas diskutuoti aktualiais Europos Sąjungai klausimais.

Šioje sesijoje Lietuvai atstovavo šešių jaunuolių delegacija: Rūta Sičiūnaitė (Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija), Gintarė Venckutė (Klaipėdos licėjus), Simona Jurkšaitytė (Tauragės “Versmės” gimnazija), Paulius Rauba (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas), Stanislovas Kujalis (Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazija) ir vienam iš komitetų pirmininkaujanti Emilė Radytė (Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje). Jaunuolius lydėjo MEP alumni Lina Slavickaitė. 

Kiekvienas dalyvis dirbo skirtingame komitete: nuo situacijos su pabėgėliais Europoje iki žemės ūkio produkcijos lygio pasaulyje kėlimo. Buvo rašomos rezoliucijos, teikiamos pataisos ir diskutuojama generalinėje asamblėjoje.

„Ši sesija buvo unikali patirtis. Labai naudinga išsamiau susipažinti su Europos Sąjungą kamuojančiomis problemomis, jas nagrinėti, apmąstyti galimus jų sprendimo būdus. Tarptautinėje sesijoje pajunti skirtumą tarp šalių ir jų pozicijų, bet sesijoje pasijutau kaip tikra ES pilietė,“ – po sesijos įspūdžiais dalinosi Simona Jurkšaitytė iš Tauragės.

Pačios asamblėjos metu Lietuvos delegatai aktyviai uždavinėjo klausimus, reiškė nuomonę, teikė pataisas bei gynė savo komitetų rezoliucijas. Antrąją asamblėjos dieną, po tragiškų įvykių Paryžiuje, MEP dalyviai išklausė Prancūzijos delegacijos kalbą, tylos minute pagerbė mirusiuosius ir parašė užuojautos laišką Prancūzijos prezidentūrai.  

Nepaisant įtemptos darbotvarkės, sesijos metu dalyviai susipažino su pačiu miestu – aplankė Bundestagą, susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Berlyne, plaukiojo laivu Spree upėje. Taip pat gyvenimas neprailgo namuose – lietuviai buvo labai svetingai priimti gyventi vokiečių šeimose.

Iš dalies jaunuolių kelionę kompensavo Mokomojo Europos Parlamento dalyvis – alumni Mantas, kuriam esame labai dėkingi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *