#mepLT virusas plinta Alytuje!

Lapkričio 21 – 22 dienomis jauni ir veržlūs Alytaus miesto jaunuoliai pasirinko leisti ne lovoje ir ilsėtis nuo mokslų, o dirbti.

Nuo pat ankstaus šeštadienio ryto jie keliavo į projekto “Alytaus MEPininkų tinklas” Mokomojo Europos Parlamento tarpinės sesijos atidarymą Alytaus Jotvingių gimnazijoje. Juos pasitiko šio projekto mokymų vadovė alytiškė Roberta Burinskaitė, kuri jaunuolius supažindino su projektu, pristatė komitetų bei politinių grupių pirmininkus ir palinkėjo produktyvaus darbo.

O darbo buvo daug. Susirinkę į komitetus, jaunuoliai sprendė šiuo metu aktualias problemas ir rašė rezoliucijas, kaip vienu ar kitu atveju turėtų elgtis Europos Sąjunga.

Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas (pirmininkas MEP Alumni Tomas Nikulinas) nagrinėjo Šiaurės Afrikos imigrantų problemą, jie svarstė kaip ES narėms reiktų elgtis su pabėgėliais. Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas (pirmininkas MEP Alumni Povilas Labukas) rengė rezoliuciją apie vis didėjantį alkoholio vartojimą ir ieškojo  būdų kaip kovoti su šia opia problema. Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas II (pirmininkė MEP Alumni Justina Jesevičiūtė) sprendė kaip ES tinkamai turėtų kovoti su terorizmu, naudodama lėktuvų keleivių duomenų įrašų sukūrimą (angl. PNR).

Parengę rezoliucijas, jaunuoliai rinkosi į politinių grupių posėdžius ir diskutavo ar pateiktos rezoliucijos neprieštarauja politinių grupių vertybėms.  Politinės grupės buvo trys: Europos liaudies partija (krikščionys demokratai) EPP (pirmininkė Rugilė Šatkauskaitė), EP socialistų ir demokratų pažangusis aljansas S&D (pirmininkė Brigita Reklaitytė), liberalų ir demokratų aljansas už Europą ALDE (pirmininkė Simona Padegimaitė). Išnagrinėję pateiktas rezoliucijas politinių grupių nariai vėl sugrįžo į komitetus, išsakė pastebėjimus ir pakoregavo rezoliucijas.

„Sudalyvavęs pirmoje sesijoje Alytuje, jau žinau, kad užsikrėčiau pozityviuoju MEP virusu ir jau dabar laukiu kitų MEP sesijų. Mokymuose įgijau naujų žinių komitetų temomis, susipažinau su aktyviais bendraamžiais iš kitų mokyklų, o svarbiausia, kad puikiai praleidau laiką ir nepasigailėjau savaitgalį atsikėlęs taip anksti,“- įspūdžiais dalinosi Alytaus Jotvingių gimnazijos mokinys Lukas Stravinskas.

Sekmadienį Alytaus miesto savivaldybėje vyko plenarinis posėdis, kuriame dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Tautvydas Tamulevičius bei Alytaus jaunimo reikalų koordinatorė Vaida Anušauskienė. Jie pasveikino atėjusį jaunimą ir pasidžiaugė, kad jis yra aktyvus ir noriai dalyvauja tokiuose projektuose bei domisi visam pasauliui opiomis problemomis. Šiame plenariniame posėdyje buvo pristatytos komitetų rezoliucijos, išsakytos politinių grupių pozicijos bei vyko atviros diskusijos. Po balsavimo paaiškėjo, kad rezoliucijos dėl pabėgėlių ir PNR sistemos naudojimo buvo priimtos, o dėl alkoholio vartojimo – atmesta. Nors ir ne visos rezoliucijos buvo priimtos, pasibaigus plenariniam posėdžiui dalyviai ir vėl draugiškai keliavo į kavinę „Spot“ aptarti projektą bei pasidalinti įspūdžiais.

Projektą „Alytaus MEPininkų tinklas“ finansavo Alytaus miesto savivaldybė, kuriai esame labai dėkingi!

Brigita Reklaitytė
MEP Tarpinės sesijos Alytuje dalyvė
Alytaus miesto savivaldybės mokinių tarybos atstovė ryšiams su visuomene

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *