Tradiciškai Šiauliuose moksleivių ir studentų sesija

  • 0

Tradiciškai Šiauliuose moksleivių ir studentų sesija

2015 metų gegužės 22-23 dieną Šiauliuose vyko Mokomojo Europos Parlamento moksleivių ir studentų sesija.

Įspūdžiais dalinasi viena iš sesijos iniciatorių – Kotryna Šlivinskaitė:
“Trys komitetai, penkios politinės grupės ir iš viso juose apie 35 dalyviai iš visos Lietuvos nagrinėjo pabėgėlių žūčių Viduržemio jūroje, plastiko naudojimo ir jaunimo nedarbo problemas Europos Sąjungoje. Pirmąją dieną vidury aktyvių diskusijų šiomis temomis, dalyviai mėgavosi sesijos rėmėjų dovanomis – „Gimmi” sumuštiniais, „Gedimino pica” picomis, antrąją dieną – „Rūta” saldainiais.
Po įdomaus ir aktyvaus plenarinio posėdžio (turbūt tai sesijų Šiauliuose bruožas), priėmus dvi rezoliucijas iš trijų (neskaičiuojant zuikučių), visi keliavome susitikti su miesto tarybos nariu Gediminu Beržiniu „Brodvėjus LT” picerijoje, kuri maloniai mus priėmė. Tarybos narys nustebino savo jaunatviškumu ir neleido jaunimui pasyviai sėdėti – daugiau nei valandą vedė įvairiausius užsiėmimus ir žaidimus mums.”

Savo pirmosios MEP sesijos įspūdžiais dalinosi Šiaulių Romuvos gimnazijos moksleivis Bernardas Jauga:
„MEP – tai vieta, kur galima įgyti patirties, kurią teks pritaikyti ateityje, susirasti naujų pažinčių, bendraminčių ar įgyti viešo kalbėjimo įgūdžių. Sesijos metu salėje tvyrojo puiki nuotaika. Nuostabu tai, jog diskusijų ir bendros temos suvienyti diplomatiniu keliu radome sprendimus į sudėtingas iškeltas problemas.”


Dalyvių įspūdžiai

* MEP is more than project or extracurricular activity, it is a journey. A journey I invite you to undertake – you have my word, it is going to be UNFORGETTABLE (Daniel Kratkovski).

* MEP kaip fizika: nesupranti kaip, bet žinai, kad tai tave veikia (Ridas Rimkus).

* Atsiveria platūs horizontai (Vaidotas Pakalniškis).

* Motyvacijos bomba (Brigita Gailiūnaitė).

* Nes gera, gera būti čia (Guoda Vaitiekutė).

* Geriausia pamoka, kurios nemoko mokykloje (Viktorija Raibužytė).