Jaunimas pasirinko laisvalaikiu spręsti europines problemas

Daugiau nei 50 aktyvių moksleivių iš visos Lietuvos gegužės paskutinį savaitgalį rinkosi Kaune, kur Mokomojo Europos Parlamento (MEP) regioninėje sesijoje nagrinėjo Lietuvai ir Europai aktualius klausimus. Sesijos svečiai – Arnoldas Pikžirnis, Modesta Petrauskaitė, Vytautas Mitalas, Dovydas Skarolskis ir Teodoras Žukas – dalyviams padėjo geriau suprasti konservatyvias, liberalias, socialdemokratines bei žaliąsias politines pažiūras bei geriau pasiruošti darbui.

Po ilgų svarstymų priimtos dvi rezoliucijos: dėl narkotikų vartojimo ir jų sukeliamos žalos ES mažinimo bei dėl lyčių lygybės ES šalyse. Pagrindiniai abiejų problemų sprendimo būdai, kuriuos pasiūlė jaunieji europarlamentarai – tai prevencinės priemonės ir švietimas.

Pirmą kartą MEP sesijoje dalyvavusi Urtė džiaugiasi sudalyvavusi MEP: “Šios trys dienos padėjo man suprasti, kaip dirba Europos Parlamentas ir kaip svarbu jaunam žmogui išbandyti įvairią veiklą. Tikiuosi, kad tokios iniciatyvos niekada nesibaigs”.

Sesijos iniciatyvinės grupės atstovė Miglė teigia: “MEP mane išmokė kaip svarbu nuolat tobulinti savo žinias ir gebėjimus ir kelti sau naujus iššūkius. Stengiausi, kad ši sesija būtų sklandžiai organizuota ir dalykiška savo turiniu. Stebėdama dalyvių darbą be galo didžiavausi ir savimi, ir dalyviais, kurie dėjo visas pastangas, kad jų darbas būtų įvertintas”.

Dėkojame visiems dalyviams, iniciatyviems jaunuoliams, suorganizavusiems sesiją ir, žinoma, tą padaryti padėjusiems – Kauno Technologijos Universitetui, „Presto“, „Anonai, Kauno miesto savivaldybei ir LR Seimo nariui Viktorui Fiodorovui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *