Didžiausias metų renginys – MEP Nacionalinė sesija

Šių metų gruodžio 1-3 d. moksleiviai, susirinkę į Mokomojo Europos Parlamento (MEP) sesiją Lietuvos Respublikos Seime, svarstė tokius opius Lietuvai ir visai Europai klausimus, kaip situacija Ukrainoje, informacinis saugumas, Ebolos virusas ir kt.

Nagrinėdami kokios priemonės galėtų padėti pakeisti Kremliaus politiką, jaunieji delegatai nutarė, jog sankcijos yra vienas veiksmingiausių būdų ir siūlo parengti ketvirtą sankcijų paketą, kuris būtų įgyvendintas Rusijos Federacijai, tęsiant agresyvią politiką prieš Ukrainą. Be to, suprasdami informacinio karo bei energetinės priklausomybės problemą, jaunuoliai siūlo nuo dujų iš Rusijos priklausomoms šalims ieškoti alternatyvų, pritaikant atsinaujinančius energijos šaltinius, taip pat skatinant dujų tiekimą iš kitų šalių.

MEP Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo Telšių „Džiugo” gimnazijos moksleivio Luko Kaminskio žodžiais, santykiai tarp ES ir Rusijos iš tiesų nėra pačios geriausios būklės. ES sankcijų politika buvo pradėta 2014 m. pavasarį ir per mažiau nei metus sukėlė Rusijai milžiniškų ekonominių nuostolių, kurie sukėlė Rusijos biudžeto infliaciją, energetinio pažangumo mažėjimą. „Sankcijos yra veiksmingos, o jei norima pasiekti, kad Rusija pakeistų savo agresyvią užsienio politiką, reikia pasikaustyti kantrybe, nes sankcijoms paveikti tokią Rytų galiūnę reikia laiko. Taip pat svarbus ir ES pagalbos teikimas Ukrainos piliečiams, nes šiems labai trūksta net gyvybiškai svarbių daiktų (drabužių, maisto)”, – teigia Lukas.

MEP Liberalų ir demokratų aljanso už Europą atstovas Vilniaus Užupio gimnazijos moksleivis Gediminas Glemža, pritardamas Europos Sąjungos trečiojo sankcijų paketo Rusijai įvedimui, mano, kad ES turėjo reaguoti žaibiškai ir kritiškai vertina užtrukusias derybas.

Dėkojame šios sesijos draugams: Lietuvos Respublikos Seimui, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetui, mineraliniam vandeniui “Tichė”. 
Mokymas finansuotas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *