D.U.K.

Kas yra Mokomasis Europos Parlamentas?

Mokomasis Europos Parlamentas (MEP) – projektas, kurį nuo 2003 metų įgyvendina viešoji įstaiga Europos namai.

Projektas – Europos Parlamento simuliacija, kur jauniems žmonėms suteikiama galimybė praktiškai sužinoti, ką veikia Europos Parlamento nariai, kas yra rezoliucija, kaip vyksta delegatų posėdžiai.

Mokomojo Europos Parlamento sesijos ugdo jaunuolių kritinį mąstymą ir savarankišką požiūrį aktualiais viešosios politikos klausimais. Tai puiki viešo kalbėjimo, argumentavimo, darbo grupėse ir bendrų sprendimų priėmimo pamoka.  

 • Ar sesijose turi dalyvauti atsakingas mokytojas?

Mokytojai tiesiogiai projekto veiklose, į kurias kviečiami moksleiviai, nedalyvauja, bet jie padeda moksleiviams pasiruošti komitetų temoms. Taip pat mokytojai kviečiami dalyvauti atskirai mokytojams skirtose projekto veiklose.

 • Kai kurios sesijos vyksta pamokų metu. Ar mano praleistos pamokos bus pateisintos?

Taip, kiekvienai mokyklai bus išsiųstas oficialus patvirtinimas, jog mokyklos moksleiviai dalyvavo MEP sesijoje.

 • Kas yra rezoliucija? Ar aš mokėsiu ją parašyti?

Rezoliucija – tai ketinimų pareiškimas, parengtas aktualiu Europos Sąjungai klausimu. Kaip atrodo MEP rezoliucija galite pamatyti čia.

Kiekvienas MEP dalyvis gaus atmintinę, kurioje bus informacija, kaip rengti rezoliuciją bei rezoliucijos pavyzdys. Be to visų komitetų bei politinių grupių pirmininkai – patyrę MEP dalyviai, kurie padės, rengiant rezoliuciją. Bet negalvokite, jog viskas bus padaryta už jus. Tikrai ne. Rezoliucijos stiprumas priklauso tik nuo jūsų pačių, t.y. nuo informacijos, kuri bus pateikta rezoliucijoje, tad labai svarbu prieš tai kuo daugiau sužinoti apie jūsų nagrinėjamą temą, pasikonsultuoti su mokytojais; galite susisiekti ir su tos srities žinovais nacionaliniu mastu – nebijokite klausti!

Taip pat daug naudingos informacijos galite rasti šiuo interneto portaluose:

www.europa.eu
www.europarl.europa.eu
www.ec.europa.eu 
www.europarl.lt 
www.eur-lex.europa.eu 
www.euobserver.com
www.europeanvoice.com
www.urm.lt

 • Kas yra rezoliucijos pakeitimas?

Pakeitimas – tai rezoliucijos teksto pakeitimai. Daryti pakeitimus – reiškia pakeisti teksto dalį, ją išmetant, įtraukiant į ją naujų žodžių ar skaičių arba juos pakeičiant. 

 • Kuo skiriasi darbas MEP komitete nuo darbo paprastoje grupėje?

Yra tam tikros taisyklės, kada ir kaip galima reikšti savo nuomonę, kalbėti. Šias taisykles visuomet paaiškina komiteto ar politinės grupės pirmininkas.

 • Ką reiškia politinė grupė, prirašyta prie mano vardo?

Jūs atstovaujate tai politinei grupei ir ruošiantis komiteto temai turite pasidomėti atitinkamai atstovaujamos politinės grupės ideologija ir vertybiniais prioritetais. 

 • Plenarinis posėdis, kas tai?

Plenarinio posėdžio metu kiekvienas komitetas pristato savo rezoliuciją. Iš viso vienos rezoliucijos svarstymas trunka apie 30 – 40 minučių. Plenarinio posėdžio eigą išsamiai pristatys komiteto ar politinės grupės pirmininkas. 

 • Plenarinio posėdžio metu būtina oficiali apranga. Kokia ji?

Dažniausiai: merginoms sijonas arba kelnės bei palaidinė ir švarkas; vaikinams kelnės, marškiniai ir švarkas. Svarbiausia vengti džinsų ir odos!

 • Kas ir kiek man kainuos?

Maitinimo, nakvynės, dalyvavimo išlaidos priklauso nuo sesijos, bet ši informacija visuomet pateikiama registracijos anketoje. Atidžiai viską perskaitykite. 

 • Ar man būtina dalyvauti visoje programoje?

Taip, jeigu nusprendėte dalyvauti MEP sesijoje, tuomet privalote dalyvauti visoje programoje. Taip pat svarbi taisyklė – nevėluoti.

 • Aš nieko nepažįstu iš savo komiteto narių.

Puiku, susipažinsi ir turėsi naujų draugų! Taip pat pirma diena skirta komandos formavimo užsiėmimams, tad net neabejojame, jog visi susibendrausite. 

 • Ar man bus smagu?

Jeigu atsivešite/atsinešite gerą nuotaiką, jums tikrai bus smagu, įdomu ir svarbiausia – naudinga!